MATKA

DOKUMENT O MOJEJ MATCE I JEJ MIŁOŚCI DO RODZINY

Dodano 5 maja 2023.

Tej nocy miałam sen a w nim przyśniła mi się moja matka. Myślę o niej każdego dnia.

Moja mama umarła rok temu. Nie zdążyłam się z nią pożegnać, a chciałam, że jak już nadejdzie czas jej odejścia, żeby nie umierała w samotności…, żeby nie była wtedy samą.

Nie udało mi się. Nie udało mi się być wtedy przy niej. Umarła będąc sama i nie zdążyliśmy jej pomóc.

Śmierć bliskiego człowieka boli, ale śmierć matki jest szczególną. Mówi się czasem, że matkę ma się tylko jedną. To takie prawdziwe. Czasem ignorowane. Czasem zapominane.

Nie każdy z Was wie, a właściwie tylko nieliczne osoby, że jestem tarocistką, a jeszcze mniej osób wie, że czytam sny interpretując je. Wyciągam to co jest ich istotą z chaosu.

Tej nocy, jak mama mi się przyśniła… to po to, żeby pobyć ze mną ostatni dzień. Po prostu.

Spędzić ze mną ostatni dzień swego życia… w którym później odchodzi.

Bardzo często ludzie nie słuchają swojej podświadomości. Nie liczą się z nią, bo im wpajano co należy a co nie, jakie są zasady. Kształcono nas poprzez pryzmat nauki, ale nie pozwalano myśleć swobodnie. Nie pozwalano a właściwie nie dopuszczano do tego. Skoro nauka dopuszcza istnienie Świata według teorii Darwina, to dlaczego nie dopuszczamy do głosu swojej podświadomości, którą zresztą kieruje nadświadomość, ale to już co innego. Zapominamy o niej. Nie słuchamy swego głosu serca. Intuicji, która jest bardzo pomocną. Można wyjść poza ograniczenia rozumu, poza schematy i logikę, wyzwolić się z namiętności i emocji.

Obudziłam się i.…przetworzyłam ten sen w moim umyśle co ma znaczyć.

Dla mnie jest on bardzo tragiczny, bo z jednej strony jestem szczęśliwa, że mogłam z nią spędzić ten ostatni dzień, lecz… to był TEN ostatni dzień… gdzie mogłam ją przytulić… być z nią… i to przeżyć…


Matka trzyma portret, na którym jest jej syn, a mój brat Tomasz, który 4 czerwca 1991 roku przyjmuje komunię od papieża Jana Pawła II.
W tym czasie zmieniał się ustrój polityczny w Polsce. Milicja Obywatelska istniała do 10 maja 1990, kiedy to została rozwiązana, a w jej miejsce powołano do życia ponownie Policję. Wydarzenie to było więc sensacją, bo pokazano policjanta po zmianie ustroju przyjmującego komunię od papieża! Media nadal nie były przychylne promowaniu katolicyzmu w Polsce. Zdjęcie zostało wykonane przez fotografa papieskiego i jest jedynym dokumentem z tego wydarzenia!

Obraz Jezusa namalowany dla rodziców przez artystę malarza, w podziękowaniu za pomoc

Zdjęcie ślubne rodziców…wspomnienia

Na zdjęciu matka pokazuje swoich rodziców i siebie, będącą dzieckiem.

wspomnienia

rodzina

Obrazek przywieziony przeze mnie z Jasnej Góry z pielgrzymki w prezencie dla mamy


Wielkanoc

Mama odpoczywa na krześle oglądając telewizję. Odwraca się, zaskoczona. Nie spodziewała się, że zrobię jej zdjęcie.

Zdjęcie ślubne brata żoną. Poniżej znajdują się zdjęcia ich dzieci.